ĐOKOVIĆ „RAZBIO“ PERUANCA ZA ČETVRTFINALE ROLAND GARROSA-a

4. jun, 2023 Napišite komentar

Novak Đoković je prešao još jednu prepreku do titule na Roland Garros-u. Veoma ubedljivom igrom pobedio je Peruanca, Juan Pablo Varillas-a sa 3:0 u setovima 6:3, 6:2, 6:2 plasirajući se tako u četvrtfinale ovogodišnjeg gren slema u Parizu. U borbi za polufinale, srpskom teniseru, protivnik će biti Rus, Karen Khachanov.

Već od samog početka meča Novak Đoković je pokazao da je Peruanac veoma pogrešio kada je dan pre meča izjavio da su mu šanse 50% za prolaz dalje. Brzo je srpski teniser sigurnom igrom došao do prednosti od 4:0. Mali pad koncentracije, gubi servis, i Varillas smanjuje na 4:2. U tim trenucima publika na terenu Philippe Chatrier u transu podržava Peruanca. Zatim sledi velika borba u sedmom gemu prvog seta koji Srbin na kraju dobija. Sjajan poen i pokazivanje uveta gledaocima koji mnogo veću podršku daju njegovom protivniku. Đoković dobija ovaj set sa 6:3.

Drugi set i odmah brejk na početku u korist srpskog šampiona. Novak pokazuje ogromnu mentalnu snagu koja mu doprinosi da napreduje poen po poen. Oni koji su otišli da skuvaju kafu posle prvog poena u drugom setu, vrativši se već je na semaforu stajalo 5:1. Novak je furioznom igrom ućutkao publiku u Parizu koja mu ni danas nije bila naklonjena. Na kraju ovog seta na semaforu je stajalo 6:2 u korist srpskog tenisera za 2:0 u setovima.