BRAVOOOO. SRBIJA POBEDILA FRANCUSKU ZA POLUFINALE EVROPSKOG PRVENSTVA

1. septembar, 2021 Napišite komentar

Posle svetske titule srpska ženska odbojkaška reprezentacija hrabro korača ka tituli evropskog prvaka. Na tom putu im je danas stajala Francuska koja ipak nije uspela da zada veće muke našim šampionkama.

Ali posle prvog seta nije tako izgledalo. Očajan prijem naših devojki pred sjajnom beogradskom publikom učinio je da Francuskinje dobiju set sa 25:22 posle velike borbe. Jedina svetla tačka je bila Tijana Bošković. U tim trenucima uprkos izgubljenom prvom setu niko nije ni pomišljao na predaju.

U drugom setu kao da su se naše devojke dobro zagrejale i upalile mašinu. Sve je bolje funkcionisalo, od servisa, preko bloka i prijema do igre u polju. Pored Tijane Bošković razigrale su se Maja Ognjenović i Mina Popović. Srbija vodi sa 12:7 pa sa 19:16. Iako u napadu nije to bila perfektna igra naših izabranica, ovaj set Srbija dobija sa 25:18 i tako izjednačuje na 1:1 u setovima.