ĐOKOVIĆ „počistio“ FRICA za polufinale US OPEN-a

5. septembar, 2023 Napišite komentar

Novak Đoković nastavlja da gazi sve pred sobom na ovogodišnjem US Open-u. Posle diskvalifikacije pošto je pogodio lopticom linijskog sudiju, posle nesrećno izgubljenog finala od Medvedeva i zabrane ulaska u SAD, srpski teniser bi se reklo da je motivisaniji nego ikada da osvoji ovaj poslednji Gren slem u sezoni. U četvrtfinalu Đoković je pobedio domaćeg tenisera Tejlora Frica sa 3:0 u setovima (6:1, 6:4, 6:4).

Prvi set je pokazao da je Novak u izuzetnoj formi. Deveti nosilac na US Openu, Fric, nije imao rešenje za sigurnu i veoma efikasnu igru srpskog tenisera. Na svoj servis Amerikanac nije osvojio ni jedan gem pa je Novak ovaj set furiozno završio sa 6:1.

Drugi set, nešto malo drugačija priča. Rani brejk Đokovića, greške Frica na forhendu, daju Srbinu prednost već u ranoj fazi meča. Na svoj servis, Amerikanac se više mučio dok je Novak sigurno osvajao poene na svoj servis. Odlična igra u poslednjem gemu donosi i drugi set u korist Novaka Đokovića. 6:4 u ovom setu.

Početak trećeg seta donosi sigurnu igru obojice tenisera. Svako osvaja gemove na svoj servis. Na 2:2, Fric pokazuje da ima izuzetan servis. Novak greši i 3:2 za Frica posle dva puna sata igre. Sledeći gem i Novak u malom problemu. Sjajna dva poena Frica donose mu prednost od 40:15 na Novakov servis. Dve brejk prilike i publika u transu. Ipak Đoković kao i obično onda pokazuje zašto je najbolji svig vremena. Četiri sjajna vezana poena za 3:3 u gemovima.